Haber Kazanç

Facebook Kripto Para Birimi – 2019 !

Written by admin
İçeriği Paylaş!

Kripto para birimlerinin işlem hacimleri ve popüler teknoloji devlerinin sektörde ileriye yönelik sağlam adımlar atması Facebook’u harekete geçirdi. Yıl sonu süreci neticesiyle oldukça hareketlenen kripto para birimi sektörüne teknoloji devlerinin yoğun ilgisi var. Telegram neredeyse iki milyar dolarlık yatırım topladı ve 2019’da TON birimi ile sektörü hareketlendirecek.

Kanadalı Kik de yine hem kendi parasını çıkardı hem de ağını geliştiricilere açtı. Tüm bu gelişmeler yaşanırken Facebook da kripto para piyasasında geri kalmak istemedi ve kendi kripto parasıyla çok yakında karşımıza çıkacak.


Facebook geliştirmeye başladığı bu para birimini ilk olarak, 2014 yılında satın aldığı Whatsapp uygulamasında kullanmaya başlayacak. Whatsapp üzerinden kullanıcılar birbirlerine para transferi yapabilecek ve bu kripto para birimi dolar endeksli olarak işleme sunulacak. 

Alt yapı işlemleri neredeyse tamamlanmış olan kripto para biriminin güvenlikle alakalı protokollerinde tamamlanmasının ardından, ilk olarak Hindistan’daki bankalar üzerinden transfer işlemi yapılmasına olanak sağlanacak.

Leave a Comment