FWTR Güncelleme Haber

Facebook Lasso ile TikTok’a Rakip Olacak!

Written by admin
İçeriği Paylaş!

Büyüme büyüme büyüme!

Facebook geliştirme ekibine yeni görev verildi ve TikTok’a rakip bir uygulama geliştirmelerine başlandı. Lasso uygulaması ile Facebook son zamanların en hızlı büyüyen startup projesi TikTok’u yerinden etmeyi hayal ediyor.Facebook tarafından yapılan bu işlem ilk değil. Daha önce Instagram ve WhatsApp uygulamalarının gelişip büyümesinde, dönemin en popüler uygulamalarından biri olan SnapChat’in neredeyse tüm özelliklerini kopyalamıştı. Şimdi de TikTok uygulamasındaki sevilen bir çok özelliği geliştirerek Lasso uygulamasını piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Instagram’ın hızla büyümesinde büyük pay sahibi olan bir çok özelliği SnapChat uygulamasından alan Facebook yerinde durmuyor. 

1 Milyar dolarlık bir anlaşma sonucu TikTok bünyesine “Musical.ly” uygulamasını katmıştı. Bu anlaşmanın yanısıra özellikle YouTube üzerinden gerçekleştirdiği reklamlar sayesinde hızla büyüyen TikTok, sadece Türkiye’de 10 milyonu aşkın kullanıcıya hitap ediyor.

Pazardaki gücünü arttırmak isteyen Facebook yetkilileri, alternatif uygulamaları ile kullanıcıları elinden kaçırmamak için geliştirmelere devam ediyor. Henüz Lasso uygulamasının yayınlanacağı tarih hakkında net bir bilgi paylaşılmamış olsa da pazardaki popüler uygulamalardan biri olacağı kanaatindeyiz. 

Lasso, Facebook ve Instagram ile entegre çalışacak bu sayede milyonlarca TikTok kullanıcısı, SnapChat’ten Instagram’a geçiş yaptığı gibi, TikTok’tan Lasso’ya geçiş yapacak.

Leave a Comment