Developer Güncelleme Haber

Facebook Messenger 4 Hazırlıklarını Tamamladı

Written by admin
İçeriği Paylaş!

Facebook geliştirme işlemlerini tamamladığı Messenger 4’ün temel bilgilerini açıkladı. Birkaç hafta içerisinde tüm kullanıcılarının kullanımına sunulacak olan Messenger 4 ile sadelik ön plana çıkacak.

Mevcut Messenger’da 9 farklı sekme kullanılırken, Messenger4 ile sekme sayısı 3’e düşürülecek. Yayınlanacak sürümün üst kısmında kamera gibi görüntülü konuşma imkanı sunan iletişim şekilleri kullanıcıların kullanımına sunulacak. Ayrıca, bu sürümle birlikte arkadaş listemizdeki kişilerin hikayelerini Messenger üzerinden izleyebilecek ve çevrimiçi olan arkadaşlarımızı görüntüleyebileceğiz.
Keşfet sekmesi, son tekliflerden haberdar olmak adına işletmelere bağlanabilecek, Instant Games’de oyun oynayabilecek,  haberleri takip edebilecek, bir sonraki seyahatlerini ayarlayabilecek ve bunun gibi birçok facebook özelliğini Messenger üzerinden kullanmanın tadına varabilecek.

Anket açmak, konum paylaşmak ve görüntülü grup sohbetleri gibi mevcut Messenger özellikleri kullanılmaya devam ederken, kullanım kolaylığı ve sadelik ile hizmet kalitesi arttırılacak.

Her ne kadar kullanımı kolaylaştırmak ve bazı yazılımsal sorunları gidermek için bu güncelleme yapılacak olsa da, kullanıcıların birden bire yeni ara yüze alışması kolay olmayacak. Facebook yetkilileri bu durumun farkında olduğunu ve afallama durumu yaşanmaması için Messenger 4 güncellemesi özelliklerinin belirli periyotlar ile parça parça kullanıma açılacağını bildiriyor. Bu sayede yeni özelliklere alışmak ve kullanıma başlamak için yeterli süreye sahip olabileceğiz. 

Son paragrafımızı yazarken değinmek istediğim bir husus daha var. Yapılacak Messenger4 güncellemesi ile sohbetler kişiselleştirilebilecek. Mevcut halinde de birçok kişiselleştirme özelliği bulunan Messenger’ın yeni versiyonu ile, sohbet çerçevesinin üzerinde, sohbet balonlarının renginde değişiklik yapılabilecek. Önemli mesajlar vurgulanabilecek, kişiselleştirilmiş emojiler kullanılabilecek.

Leave a Comment