Kazanç

Facebook Üzerinden Para Kazanmanın 4 Farklı Yöntemi

İçeriği Paylaş!

İnternet üzerinden, sermayesiz para kazanmak, ek gelir elde etmek hemen herkesin hayalidir. Bu yazımızda hangi yollarla Facebook üzerinden para kazanabileceğinize değineceğim. Konuyu okumadan önce bilmelisin ki, bir anda büyük paralar kazanmak, kazanılacak paranın büyüklüğünden de daha büyük bir hayaldir.

1) Satış Ortaklığı (Affiliate) Programı

Günümüzde birçok kurumsal şirket dahil, satışlarını arttırabilmek için satış ortaklığı yani (affiliate) sistemi kullanmaktadır. Satış ortaklığı aktif olan şirketlerin yazılımsal alt yapısı basit bir mantıkla çalışıyor. Öncelikle aff. programına üye oluyorsunuz. Aff. sistemi kullanıcı bilgilerinize özel bir link yapısı oluşturuyor. Oluşturulan link üzerinden, şirketin websitesini ziyaret eden takipçilerinizin yaptıkları alışverişler sayesinde, %3 ile %30’lara varan oranda gelir elde ediyorsunuz.

Not: Bazı şirketler, ziyaretçi ilk kez sizin linkiniz üzerinden siteye giriş yapmış ise, 30 gün boyunca o üyenin her alışverişinden size satış ortaklığı oranında ödeme yapabiliyor. Demem o ki, çalışacağınız şirketi iyi seçin.

2) Ziyaretçi Gönderin (Hit)

Blog ve normal sayfalara ziyaretçi gönderin. Goo.gl , bit.ly gibi ücretsiz url kısaltma servisleri, linkin kısaltılmasının yanısıra çeşitli etkileşimlerinde sayaç yardımıyla sayılmasını sağlar. Link’e kaç kez tıklandığı gibi bilgiler birçok kez avantajınıza olacaktır. Blog ve website sahiplerine ziyaretçi göndererek gelir elde edebilirsiniz.

3) Youtube Kanalına Ziyaretçi Gönderin

Google bünyesindeki Youtube belirli koşulları sağlayan tüm kullanıcıları için para kazanabilecekleri bir sisteme sahip. Kendi google hesabınız ile youtube üzerinden para kazanma ihtimaliniz her zaman için geçerlidir. Ancak Facebook üzerinden para kazanma konumuzu bozmak istemediğimden, Youtube kanal sahiplerinin reklamını yaparak, ziyaretçi göndererek para kazanabilir, ek gelir elde edebilirsiniz.

4) Reklam yayınlayın!

İlk 3 madde kadar kolay olmasa da, reklam yayınlamak bir çok sayfa için düzenli gelir imkanı sağlamaktadır. Bu işlem için tercih edilebilmeniz gerekiyor. Yüksek miktarda takipçisi olan sayfalar, reklam verenler için direkt olarak ilgi çekmektedir. Ancak reklam veren sizinle iletişime geçmeden önce sayfanızdaki etkileşimi inceleyecektir. Yani rakamı yükseltmek için türlü oyunlara girmeniz, takipçi satışı yapan şirketlerle anlaşmanız ve bot hesaplar üzerinden sayfanızı büyütmeniz hiçbir işe yaramaz!

Reklam verecek kişiler, size doğrudan veya dolaylı koşullar sunacak ve ödeme yapmayı taahhüt edecek insanlar etkileşime önem verecektir. Paylaşımlarınıza gelen yorumları, beğeni ve paylaşımları düzenli olarak inceleyecek, belki de istatistik raporlarınızı isteyecektir. 


4 Comments

  • Sektörün içinde olanlar için her ne kadar basit yöntemler gibi gözükse de, elindekinin değerini bilmeyen özellikle bayan, bir çok facebook kullanıcısı var. Benimde ümidim bu tarz yazılarımın yani okuyucuya facebooktan para kazandıracak konularımın geniş kitlelere yayılması.

  • Ciddi sayıda takipçisi olan facebook sayfaları ve grupları var, sadece reklam alarak ciddi kazançlar elde edilebiliyor. Bu yazıda en genel hatlarıyla, facebook hesabınız vasıtası ile hangi yöntemlerle para kazanılabileceği anlatılmış. Yazara teşekkürler

Leave a Comment