Kazanç

Facebook’tan Para Kazanamayanlara Tavsiyeler!

İçeriği Paylaş!

Facebook’tan para kazanmanın farklı farklı yolları var. Üstelik sayfadan para kazanmak, sayfayı popüler hale getirmenin yanında çocuk oyuncağı kalır. Tabii ki kaliteli sayfası olanlar için söylüyorum bu sözlerimi. Popüler sayfanız veya hesabınız varsa hiç zaman kaybetmeden Facebook üzerinden para kazanma yöntemleri konumuzu inceleyebilirsiniz. Facebook para kazanma yöntemlerini uyguladığınız halde ters giden bir şeyler mi oldu? Geliriniz çok mu düşük? Adım adım nasıl gelir elde edeceğinizden ve gelirinizi arttırma yöntemlerinden bahsedelim.

1) Sayfa oluşturun

Facebook kullanıcılarına daha kolay ve hızlı etkileşim sağlayabilmek için sayfa oluşturun. Paylaşımlarınızın daha geniş kitlelere ulaşması için aktif olarak sayfa kullanmak mantıklı bir seçenek olacaktır. Çünkü facebook kullanıcıların büyük bir çoğunluğu, kullanıcı profillerine arkadaşlık isteği göndermekten çekinir, diğer sosyal mecralarda olduğu gibi kolay kolay takibe almaz. Ancak sayfanızı takibe almak iki taraf içinde gayet kolay, kullanıcı sayfayı beğenir ve sizin arkadaşlık isteğini kabul etmek gibi bir iş yükünüz bulunmaz. 

Sıfırdan sayfa oluşturmak ve popülaritesini arttırmak büyük zorluklara sebep olabilir. Facebook kullanıcı profilinizi sayfaya dönüştürmek sizin için hızlı ve kolay bir çözüm olabilir. Hesabı sayfaya dönüştürmenin dezavantajlarını incelemeden bu işlemi başlatmayın. Bu işlemi nasıl başlatacağınızı bilmiyorsanız, hesabı sayfaya dönüştürme işlemlerini anlattığımız konumuzu inceleyin. Ayrıca bu işlemi tamamlamanız durumunda, kullanıcı profilinizden hangi resim ve video paylaşımlarının, sayfaya aktarılması gibi özel ayarlamalarıda yapabilirsiniz.

2) Para kazanmak için acele etmeyin

Acil paraya ihtiyacınız var ise güvenilir bir yakınınızdan borç alın. Facebook üzerinden para kazanmak için sık sık reklam paylaşmanız getireceği kazançtan çok, takipçi kaybetmenize sebep olacaktır. Takipçisi olmayan hesaplar ise gelir elde edebilme ihtimalinizi aşağılara çekecektir. Reklam paylaşma sıklığı ile alakalı çeşitli gruplandırmalar yapılabilir, bu konuyla alakalı detaylı açıklama konusunu ana sayfamızdan bulabilirsiniz. Burada ince ayrıntıya girmeden aklınızda canlanmasını sağlayabilecek birkaç püf noktadan bahsetmek istiyorum. 

Gönderilerinizin ne sıklıkla paylaştığınızı ele alın. Misal her 3 saatte 1 paylaşım yapıyorsanız, reklam paylaşımlarının arasına minimum 3 saat koyun! Üst üste reklam paylaşımı yapmayın ki takipçilerinizi kaçırmayın. Genel paylaşımınıza uygun en az iki paylaşım yaptıktan sonra sadece 1 reklam ekleyin, etkileşimi arttıracaktır.

3) Gelir kaynağınızı iyi seçin

Takipçiniz ile ilgili paylaşımlarda bulunun. Yüksek gelir ihtimali olduğu için sayfanız ile alakasız reklamları paylaşmayın, bu durum size bir kazanç getirmeyecektir. Alakasız ve uygunsuz reklamları paylaşan sayfaların ömrü kısa sürede bitecektir. 

Bu konu hakkında da birkaç örnek vermem gerekirse, sayfalar ve reklam içeriklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

– İtiraf sayfasında gayrimenkul satışından doğabilecek kazançların hayalini kurmayın.
Takipçilerin büyük çoğunluğu genç ve gelirlerini ailelerinden karşılayan ergenler olacağından, gayrimenkul satış reklamları ilgilerini çekmeyecektir.– Webmaster sayfalarında wix ve benzeri basit sitelerin tanıtımından gelir elde etmeyi düşünmeyin. Bu durum facebook’ta twitter’ın reklamını yapmak gibi bir durum olacaktır. Yani twitter’a üye ol demek gibi. ( Takipçi kasmakla alakalı değildir! )

– Kadınlara yönelik sayfalar üzerinden hırdavat malzemesi satmaya çalışmayın! Bu durum spor sayfasından makyaj malzemesi satmaya benziyor.

4) Sayfa satın alarak para kazanmayı düşünmeyin

Sahtekarların en popüler uyguladıkları yöntemlerden biri de ne yazık ki budur. Yani Facebook sayfasını popüler gibi göstererek, yüksek gelirli olduğu yalanını atıp para kazanma hayalleri kurmanızı sağlayabilirler. İnanmayın! Sayfa satışı yapan düzgün insanlar tabii ki var, ama sadece facebook sayfasındaki takipçi sayısı yüksek diye bir sayfa satın alıp hayallere kapılmayın. Dolandırıcılar sahte hesaplarla otomatik beğeni göndererek yüksek takipçi sayısına sahip hesaplar yapabiliyor. Aynı şekilde beğenme ve paylaşma sayılarını arttırıp, yorum yapan uygulamalar oluşturabiliyor. 

Eğer sayfa satın alacaksanız dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında detayları açıkladığımız konumuzu ana sayfada bulabilir, inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

5) Reklam başlıklarına önem verin

Bu konuda haber kanallarını ve sitelerini örnek alabilirsiniz. Merak etmenizi sağlayan, dikkatle izlemenize sebep olan başlıklar kullanabiliyorlar ve farkında olmadan soluksuz şekilde haberi okuyabiliyor veya izleyebiliyorsunuz. Ama dikkat edin! yalan haber yapma gibi bir lüksünüz yok. 


Hit akışı sağlayarak gelir elde ettiğiniz sitelere düzenli ziyaretçi akışı sağlamak kolay değil. Facebook’ta paylaşım yaparken kullandığınız bağlantıyı inceleyen takipçiniz, başlıkla alakasız bir konu olduğunu ve düzenli olarak bu tarz paylaşımlar yaptığınızı görürse işinizi zora sokar. Takip etmekten vazgeçmese bile, facebook dışına link çıkışı yaptığınız siteleri tıklamaz!

6) Adaletsiz şirketlerle çalışmayın

Elinizden gelen her şeyi yaptığınız halde facebook üzerinden gelirinizi arttıramadıysanız bir durup düşünmenin vakti gelmiş demektir. Reklam veren acaba ziyaretçi akışını gerçekten doğru mu analiz ediyor? Yapılan satışları doğru şekilde sayıyor ve size raporluyor mu? 


Leave a Comment