Haber

Fake Hesap İle Mücadele Hızla Devam Ediyor

Written by admin
İçeriği Paylaş!

Sahte hesapları temizleyerek, kullanışlı, temiz ve samimi bir ortam olarak kalmayı hedefleyen Facebook tarafından raporlar yayınlanmaya devam ediliyor. 


Facebook yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre Nisan 2018 – Eylül 2018 arası algoritmalara yakalanan hesapların %99,6’sı şuan kullanıma kapatıldı. Geliştirdikleri algoritmadan memnun olan ve meyvelerini toplamaya başladıklarını belirten Facebook yetkilileri oldukça yüksek rakamda hesabın yayından tamamen kaldırıldığını, hesapların kullanıma kapatıldığının altını çizdi!

Son altı aylık dönemde fake hesap olarak bildiğimiz sahte hesaplar kapatılıyor ve belirtilen 6 aylık süreç içerisinde 1.5 Milyar sahte facebook hesabı kapatıldı. Sosyal medya devi 2018’in ilk çeyreğinde ( Ocak – Mart ) 530 milyondan fazla hesabın kapatılmasıyla birlikte çok çarpıcı rakamların ortaya çıktığını belirtti.

Basit matematik ile 2 Milyardan fazla sahte hesap tespit edildi ve yayından kaldırıldı. Tahmin ediyoruz ki bir bu kadar da sahte hesap bizi takip etmek, bilgilerimizi ele geçirmek ve bizi dolandırmak başta olmak üzere, çeşitli sebeplerle hayatımıza katıldı. 

Komik ama gerçek! 

Bir çoğumuzun hesabında insan yerine koyduğu tanışma ümidiyle arkadaşlık isteğini kabul ettiği fake hesapları hiç zaman kaybetmeden şikayet edin. 

Merak etmeyin sizin şikayet ettiğiniz karşı tarafa belirtilmiyor, gerçekliğinden şüphe duyduğunuz hesapları şikayet ederek, ailenizi ve çevrenizi olası tehlikelerden korumaya başlayın!

Leave a Comment