Haber

Hesabı Sayfaya Döndürmenin Dezavantajları

İçeriği Paylaş!

Facebook kullanıcı hesabınızı sayfa olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Sizlere birçok avantaj sunan sayfa sistemi hakkındaki avantajların bir çoğunu başlıklar halinde ” Hesabımı Neden Sayfaya Dönüştürmeliyim ? ” konumuzda açıklamıştık. Bu makalemizde ise kullanıcı hesabını sayfaya dönüştürmenin sizlere sağlayabileceği dezavantajları açıklamaya çalışacağım umarım keyifle okur, aklınızdaki soru işaretlerine cevap bulabilirsiniz.

– Genel kullanıma açılma, herkes tarafından görüntülenebilir olma

Hesabı sayfaya dönüştüren bir çok kullanıcı, duvarındaki paylaşımları herkese açık olarak paylaşıyor. Ancak siz özel hesap olarak kullanıyor ve sadece belli başlı kişilerin paylaşımlarınızı görmesini istiyorsanız, hesabı sayfaya dönüştürmek işinize gelmeyecektir.

– Takipçi Kaybı

Hesabınızı sayfaya çevirseniz, mevcut tüm takipçileriniz takipten çıkartılır, sayfayı takip etmeye başlar. Bu özellik bazı durumlarda çok can sıkabilir.

– Çift Hesap Kontrolü

Facebook kullanmaya başladığınız günden bu yana tek hesap üzerinden kullandığınız hesabınıza, sayfanızdan yeni bildirimler gelecek. Hesabınızdaki paylaşımlara yapılan yorumları, atılan beğenileri ve gelen mesajları kontrol ederken, artık yükünüz ağırlaşacak. Sayfanıza gelen yorumları ve mesajları kontrol etmek zorunda kalacaksınız.


3 Comments

  • Kısaca, şirketiniz veya web siteniz için facebook hesabı açacaksanız bu bir sayfa olmalı. Üstteki yorumda bahsedildiği gibi önce hesap açıp, takipçi açıp sonra sayfaya çevrildimi 5k beğenili hesabınız oluyor ancak unutmayın hiç takipçisi olmuyor, takipçileri ayrıca kazanmalısınız.

Leave a Comment