Hesabımı Neden Sayfaya Dönüştürmeliyim ?

Kişisel sayfanız olarak kullanmaya başladığınız ancak ilerleyen süreç içerisinde temel kullanımdan ayrışan farklı kategorilerde paylaşım yaptığınız hesabınızı sayfaya dönüştürmek, Facebook'un kullanıcılarına sunduğu kaliteli hizmetlerden biridir.

Arkadaş limitinin 5,000 ile sınırlı olduğu facebook bu rakamı arttırmayacağını defalarca bildirmişti. Daha geniş kitlelerin kullanıcı hesabınızdan paylaşımlarınızı takip edebilmesi için " facebook takipçi " sistemini aktif etmişti.

Her ne kadar takipçi de kasmış olsanız, hesabınızı popüler halede getirmiş olsanız sayfaya göre dezavantajlarınız olacaktır. Kullanıcı hesabınızı, facebook sayfası olarak kullanmaya başlarsanız;
  • Sayfaların kullanımına sunulan istatistik raporlandırması kullanabileceksiniz. Raporlama sayesinde takipçilerinizin hangi içerikleriniz ile bağlantı kurduğunu, yaş ve konum gibi demografik bilgilere erişebileceksiniz.
  • Tek kullanıcı yerine, sayfanıza birden fazla " analist, reklam veren, moderatör, editör ve yönetici " gibi rütbelere sahip takım arkadaşı ekleyebileceksiniz.
  • Reklam oluşturabilecek, gönderilerinizi öne çıkartabileceksiniz.
  • Kullanıcı hesabından firma tanıtımı yapmak yasakken, facebook kullanıcı hesabınızı sayfaya dönüştürerek kullanım koşullarına uyum sağlamış olacak, hesabın kapatılma riskini ortadan kaldıracaksınız.


Hesabımı Neden Sayfaya Dönüştürmeliyim ? Hesabımı Neden Sayfaya Dönüştürmeliyim ? Reviewed by Melih Aydoğan on 28 Ağustos Rating: 5

1 yorum:

  1. 5000 arkadaş sınırından ben de nefret ediyordum. aslında bi yandan da işe yarıyodu, arkadaşlık isteği kabul edemediğim için biri arkadaşlık isteği gönderdiğinde takipçi kasmış oluyodum :))

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.