Profil Hesabına Takipçi Kasma Yöntemleri

Sosyal medya paylaşım etkileşimleri özellikle facebook kullanıcıları için büyük haz veren durumdur. Paylaşımlarınızın beğenilmesi, yorumlanması, izlenmesi ve paylaşılması hem popülaritenizi arttır, hemde facebook üzerinden para kazanmanın kapılarını açar. 

Takipçisi olmayan hesapların yaptığı paylaşımlar ise hiçbir kullanıcı tarafından görüntülenmediği için geri dönüş alabilme ihtimalinizi sıfıra indirger. O halde facebook üzerinden takipçi sayımızı arttırma yöntemlerinin listesi;
 • Arkadaşlarınızı ekleyin, davet gönderin,
"Taş uzaktan gelmez" atasözümüzde anlatılmak istendiği gibi, iyi de kötüde çevremizden gelir. Yeni sayfalarımızın daha geniş kitlelere erişmesi için arkadaşlarınızı davet ederek ilk adımı atabilirsiniz. Üstelik arkadaşlarınızın beğeni işlemini yaptığı an, diğer arkadaşlarınında haberi olacaktır.
 • Mail imzanıza facebook linkinizi ekleyin,
Özellikle ticari bir iş ile ilgileniyorsanız ve sayfanızda bu ticaretiniz ile alakalı ise mailinize facebook linkinizi eklemeniz tavsiye ederiz.
 • Farklı sosyal medya hesaplarınızda facebook hesabınızı paylaşın,
Bu işlemi yaparken dikkatli olmanızda fayda var. Sürekli olarak reklam yapar gibi facebook hesabınızın linkini paylaşmanız, diğer sosyal medya hesaplarınızdan takipçi kaybı yaşamanıza sebep olabilir. Bu işlemi yaparken kesinlikle görsel içerikli paylaşımlarda bulunmanızı tavsiye ederiz. Örneğin; Twitter üzerinden facebook tanıtımı yapacak iseniz, düz bir tweet atmayın. Kesinlikle bir görsel ile tweet konunuzu destekleyin.
 • Eğer varsa websiteniz de, bizi beğen / takip et butonu ekleyin,
Çok yakın bir tarihte, kendi kendini seo uzmanı, web yazılım geliştiricisi ilan etmiş bir arkadaşım ile bu konu hakkında tartışıyorduk. İzninizle tartışmamızdan bir kesiti sizlerle paylaşmak istiyorum. 

- Beyefendi diyor ki, ben facebook sayfasını zaten web siteme hit çekmek için açtım, neden siteye facebook linki koyarak adamı siteden çıkartayım. Çünkü adam siteden çıkarsa facebook'ta gezmeye başlayacak geri dönüş yapmayacak. Tarzında bir düşünceye sahip. 

Ama durum öyle değil! Daha doğrusu döngü öyle değil! Siz organik aramalar sonucunda sitenize gelen bir müşteri adayı veya ziyaretçinin, tekrar gelmesini istemiyor musunuz? Organik arama yaptığı konu o günlük spesifik bir konuydu belki de ? Tekrar sitenize gelebileceği kadar güzel bir tasarım ve içeriklere sahip olsanız bile, ziyaretçinizin aklına gelecek misiniz acaba? 

Tam da bu noktada facebook devreye giriyor. Arama motorundan çok daha uzun süreyi sosyal medya hesaplarında geçiren ziyaretçilerinizi facebooktan takip etmeye değer bir hesaba yönlendirir ve takip etmesini sağlayabilir iseniz bu işi başarmışsınız demektir. Hiç aklında yokken yeni alışveriş yaptırtabilir, çok daha verimli şekilde etkileşim kurabilirsiniz. Hemde sürekli olarak !


 • Profilinizi herkese açık yapın,
Takipçiniz olmasını istediğiniz kişilere ne paylaştığınızı gösterin, bu işlem arkadaşlık isteği almak isteyen kişiler içinde geçerlidir. Hesabınızı daha geniş kitlelere yaymak, etkileşiminizi arttırmak istiyorsanız gizlilikten vazgeçin, en azından sayfanız veya hesabınız büyüyene kadar. 
 • Büyük sayfaları takip edin,
Hesabınıza uygun kategorilerde içerik paylaşımı yapan sayfaları takip edin. Gelen yorumları okuyun ve cevaplar verin. Yeni insanlar ile tanışmanın en kolay yoludur yorum atmak. Karakterinizden ödün vermeden, tartışma çıkartmadan, paylaşım ile alakalı yorumda bulunun.
Profil Hesabına Takipçi Kasma Yöntemleri Profil Hesabına Takipçi Kasma Yöntemleri Reviewed by Unknown on 03 Eylül Rating: 5

2 yorum:

 1. bu yöntemleri okuyarak tamı tamına 380 takipçi kastım 3 günde. teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fevzi Amca, sanırım yorgunluk var üzerinizde, facebook hesabına takipçi kasma yöntemleri isimli konumuzu bugün paylaştık? Umarım önümüzdeki 3 günde daha yüksek takipçi kazançları elde edersiniz.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.