Hikaye'ye Şarkı Ekleme Özelliği Güncellemesi Geliyor

Facebook kaybettiği kullanıcılarını geri kazanabilmek adına geliştirmelerine devam ediyor. Kullanıcılarının daha sık paylaşım da bulunmasına teşvik amacıyla yapılacak güncelleme sayesinde, artık facebook kullanıcıları hikayelerinde şarkı paylaşımı yapabilecek. 

Hikayede şarkı paylaşımı yapabilmek için, facebook tarafından belirlenen arşiv kullanılabilecek. Bu sayede yeni şarkıcılar ve müzisyenlerin popülaritesi artabilecek. Aynı zamanda müzik sayfalarının takibi de bu güncelleme ile olumsuz etkilenecek gibi görünüyor. 
Amatör şarkıcıların işi zorlaşacak mı? 

Henüz net bir bildiri yapılmamış olmasına rağmen, öngörülerimize göre amatör şarkıcıların işi oldukça zorlaşacak. Beklentilerimize göre telif hakkı ihlaline bağlı olarak facebook büyük bir yenilik ile karşımıza çıkacak ve on binlerce şarkı bu bağlamda kullanılamaz hale gelecek. 

Alt yapıyı değiştirmeden, telif hakkı talep edilen parçaları seslendiren amatör şarkıcıların hesaplarının kapatılmasına varan sonuçlar ile karşılaşmamıza az kaldı diye düşünüyoruz. 

Fred Beteille ve Tamara Hrivnak (Facebook yetkilileri) yapılacak olan güncelleme ile alakalı testlerin devam ettiğini ve güncellemenin 2018 yılı içerisinde tüm kullanıcıların kullanıma açılmasını umduğunu belirtti.


Hikaye'ye Şarkı Ekleme Özelliği Güncellemesi Geliyor Hikaye'ye Şarkı Ekleme Özelliği Güncellemesi Geliyor Reviewed by Unknown on 27 Ekim Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.