Facebook'ta Yazılan Mesajı Nasıl Silerim? Messenger Unsend

Facebook çalışmalarına devam ediyor. Çok yakında yanlışlıkla yazdığımız mesajları karşı taraf okumadan silme yeteneğine sahip olacağız.


Yanlış bir mesaj veya yanlış arkadaş / kişiye mesaj atmışlığımız olmuştur. Facebook hatalı mesajı silme özelliğini kullanıcılar için aktif etmeye başladı. Şuan için test aşamasında olan ve "Unsend" özelliği olarak adlandırılan mesajı silme özelliği 4 ülkede aktif edildi.

Facebook Messenger'da Unsend özelliğini "Polonya, Kolombiya, Litvanya ve Bolivya" ülkelerindeki kullanıcıların test edebilmesine olanak sağlandı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar gönderdikleri mesajları, karşı taraf görmeden ve gönderimden sonraki 10 dakika içerisinde silme yetkisine sahip oldular.

Facebook Türkiye kullanıcılarının bu özellikteki 10 dakika limitinin üzerine düştüklerini söyleyemeyiz ancak dünya genelinde bu limitin kaldırılması için bazı kampanyalar başlatıldı. Facebook'tan yanıt ise gecikmedi. Gayet net bir tavır ile 10 dakika limitinin kalıcı olduğunun altı çizildi. 

Ayrıca; Eğer kullanıcılar "aşağılama, küfür veya Facebook kullanım kurallarına aykırı" bir paylaşım yapılması durumunda mesajı gözden geçirebileceğini belirtiyor. 

Unsend özelliği henüz ülkemizde kullanıma açılmadı ancak aktif kullanıcılar işlemin nasıl yapılacağı ile alakalı arama motorlarında sıklıkla sorgulama yapmaya başladı bile. 

"Facebook unsend özelliği nasıl kullanılır ?" , "Facebook mesajı nasıl silinir?" , "Facebookta gönderilen mesajı silme özelliği?" , "Facebook'ta gönderilen mesajı silme işlemi nasıl yapılır?

Belirtilen soruların cevabı ise oldukça basit. Hatta aşina olduğumuz bir sistem.. 

Whatsapp uygulamasında kullandığımız gibi, hatalı veya göndermekten vazgeçtiğiniz mesajın üzerine basılı tutun. Gelen ekrandan ise 'Herkes için sil' seçeneğini tıklamanız yeterli olacak. ( 10 dakika içerisinde işlemi tamamlamayı unutmayın! )
Facebook'ta Yazılan Mesajı Nasıl Silerim? Messenger Unsend Facebook'ta Yazılan Mesajı Nasıl Silerim? Messenger Unsend Reviewed by Unknown on 15 Kasım Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.